HYPOGEEN – Ingrediencie

Urea
zvyšuje obsah vody v zrohovatených vrstvách kože a podporuje aj ochrannú funkciu kože. Rozpadávaním keratínu sa uvoľňuje zrohovatená vrstva a zvyšuje sa odlupovanie tvrdej pokožky. Predchádza hrubnutiu kože, ktoré vedie k vzniku prasklín.
Rovnako jej anti-mikrobiálna aktivita znižuje bakteriálne a plesňové bujnenie na koži.
Vitamín E
v oblasti kozmetiky a dermatológie sa uplatňuje ako vysoko účinná látka s výbornou penetráciou (rýchlym vstrebaním) do kože a veľmi dobrou znášanlivosťou. Ochraňuje pokožku pred ultarfialovým žiarením, spomaľuje proces starnutia, napomáha rýchlejšiemu hojeniu poranení a zvyšuje obsah vody v horných vrstvách kože, teda ju hydratuje.

Koenzým Q10
z kozmetického hľadiska má mimoriadny význam jeho výrazná antioxidačná schopnosť. Chráni bunky tkaniva pred poškodením a starnutím, prospieva detoxikácii pokožky a navracia jej pružnosť a vitalitu. Redukuje vrásky i jemné linky a chráni pred vznikom nových. Odporúča sa tiež ľuďom, ktorí sa viac vystavujú UV žiarenia zo slnka, pretože UV žiarenie znižuje množstvo koenzýmu Q10 v koži.

Extrakt z papáje
Takmer všetky zložky rastliny – plody, semená, konáre, listy a korene – sa používajú v pôvodných v lekárstve. Listy papáje obsahujú veľmi vysoký podiel látky nazývanej Papín, ktorý je výborným tráviacim enzýmom a zároveň má aj špecifické protizápalové účinky. Papaya je bohatá na prírodné enzýmy, ľahko preniká do pokožky , preto je veľmi účinná na skrášlenie pleti a zahojenie kožných poranení. Papája je tiež účinná na odstránenie odumretých kožných buniek.

Lecitín
Napomáha k zlepšeniu stavu pokožky, zabraňuje vzniku ekzémov a ľahko sa vstrebáva do pokožky. Kozmetika s lecitínom zabezpečuje koži vlhkosť a v spojení s vitamínom F podporuje regeneráciu kožných buniek.