FRIO® – Starostlivosť

frio

Nenoste ani neskladujte vo vzduchotesnom ci vodotesnom nádobe, keď je uvedená do činnosti

FRIO®cestovné puzdro je odparovacia chladiaca jednotka – potrebuje dýchať a byť v kontakte so vzduchom. Cambrelle® vonkajší obal umožňuje zlepšiť stabilitu teploty puzdra. Nosenie v príručnej batožine alebo vo vašom vrecku je dostatočné. Inzulín uchovávaný vo FRIO® puzdre môže byť i v chladničke, ak je dostupná. Neumiestňujte puzdro do chladničky, ak hrozí riziko poškodenia. Neumiestňujte ho ani do mrazničky, pretože látka môže byť poškodená kôli vlhkosti v géle a môže sa zachytiť v poličke marazničky.

Inštrukcie – prosím čítajte pozorne
Poznámka: Je nevyhnutné, aby bol čas ponorenia striktne sledovaný a dodržaný tak, aby sa absorbovalo správne množstvo vody. Prílišné namočnenie urobí puzdro nepoužiteľným. Pamätajte, že puzdro sa musi nechať vyschnúť, kým sa nevráti do použiteľnej veľkosti:

Ponorte vnútornú časť puzdra obsahujúcu kryštály do studenej vody a namočte na primeraný čas podľa veľkosti puzdra.

Samostatné/Duo/Pumpa 5-8 minút; Malé 5-10 minút; Veľké 5-12 minút; Mimoriadne veľké 8-12 minút
2. Kým je ponorené, jemne manipulujte s puzdrom, aby sa rozšírili kryštáliky rovnomerne. Formovaný gél ako výsledok ako výsledok ponorenia by mal zaplniť panely, ale nemal by sa rozšíriť do bodu, kde sa stávajú panely pevné. Aktivované puzdro by malo ostať pružné.
3. Nechajte puzdro vyschnúť na 15-30 minút a nechajte gél formovať, aby vstrebal prebytočnú vlhkosť z látky (po vybratí z vody sa budú panely jemne rozširovať). Jemne vysušte papierovým uterákom. Poznámka: Starostlivosť by mala byť poskytnutá, keď vysušíte uterákom vaše FRIO® puzdro po ponorení vo vode, pretože tam môže byť malá farebná strata z látky svetlofarebných puzdier.
4. Keď je napoly vysušený na dotyk, umiestnite liečivo do aktivovaného puzdra a potom umiestnite puzdro do vonkajšieho obalu.

Pre neustále bezpečné skladovanie FRIO® vnútorné puzdro by malo byť znovu ponorené do vody každých 45 hodín alebo skôr ak sa zmenšuje množstvo gélu a začína sa vracať do kryštalickej formy, napríklad: kryštáliky môžu byť nahmatané v paneloch. Pri nepretržitom použití, ďalšia dĺžka ponorenia bude kratšia kým ostanú kryštáliky vo forme gélu. Napríklad 2-4 minúty budú dostatočné (záleží aj veľkosti puzdra).

Vysušenie, čistenie a uskladnenie
Keď nie je v prevádzke, odstráňte vnútorné puzdro od vonkajšieho krytu a umožnite kompletné prirodzené vysušenie kým sa gél nezmení v kryštalickú formu. Na to, aby sa kryštáliky udržali oddelené od seba, zatraste občas puzdrom, kým sa vysuší. Poznámka: vysušenie môže trvať 2-4 týždne v závislosti od podmienok prostredia.
Na urýchlenie času vysušenia môžu byť použité rôzne metódy: 1) položte blízko tepelného zdroja ako je napríklad radiátor alebo vetraná skriňa, 2) ak je vhodné počasie, zaveste puzdro na bielizňovú šnúru, 3) položte ho na okenný parapet osvetlený slnkom, pomáha pretrepanie v určitých intervaloch.

Nedávajte FRIO® puzdro do sušičky.
Vonkajší kryt puzdra môže byť umývaný teplou vodou s použitím veľmi jemného pracieho prostriedku. Vnútro puzdra sa môže čistiť jemným štetinkovým kartáčikom (napríklad zubným alebo nechtovým kartáčikom), ponorte kartáčik do jemne mydlovej vody a vyčistite puzdro. Potom môžete vypláchnuť puzdro pod tečúcou vodou bez poškodenia kryštálikov vo vnútri. Alebo môžete použiť nebieliaci antibakteriálny čistiaci sprej alebo antibakteriálny kuchynský alebo detský púder na vyčistenie vášho puzdra. Nedávajte vaše puzdro do práčky.

Skladujte vaše FRÍO® puzdro na suchom mieste, kým si nebudete želať použiť ho znova.
Tieto inštrukcie sú iba pomocné. Kvôli rôznym klimatickým podmienkam a životným podmienkam vo svete, bude FRIO® puzdro reagovať rôzne v závislosti od polohy. Ak je citlivo aktivovaný a používaný, bude aj naďalej uspokojovať vaše potreby na dlhý čas. S jeho vekom sa bude dĺžka ponorenia zvyšovať ale len tak dlho, kým kryštáliky rozvinú do gélu. Puzdro bude fungovať správne. Keď kryštáliky zlyhajú v premene, puzdro bude potrebné vymeniť.