FAQ

O inzulínovej pumpe

 

Môžem používať bežne dostupné batérie do inzulínovej pumpy ACCU-CHEK® Spirit?

Do inzulínovej pumpy ACCU-CHEK® Spirit možno použiť iba tužkové alkalické batérie typu AA. Tieto batérie (4 ks) sú súčasťou servisnej sady (servis pack), ktorá je dodávaná spoločnosťou MEDATRON. Pri použití iných typov batérií ako je uvedené vyššie, môže dôjsť k predčasnej výmene batérií z dôvodu nižšej kapacity.

Môžem do inzulínovej pumpy ACCU-CHEK® Spirit používať dobíjacie batérie?

Áno, je však potreba si uvedomiť, že dobíjacie batérie majú životnosť kratšiu ako batérie alkalické a dochádza u nich k skokovitému vybitiu energie. Pokiaľ sa napriek tomu rozhodnete používať dobíjacie batérie v IP Accu-Chek®Spirit, je nutné nastaviť túto zmenu v menu (štandardné nastavenie / typ batérie). Zmena nastavenia je nutná!!! Pokiaľ tak neurobíte, pumpa nebude v dostatočnom časovom predstihu signalizovať upozornenie o vybití batérie.

Je nutné meniť adaptér s každým 10. zásobníkom?

Áno. Je to nutné pre zachovanie vodotesnosti systému. Adaptéry nie je potrebné objednávať zvlášť, pretože 2 kusy sú súčasťou každej servisnej sady (servis pack ktorá je dodávaná spoločnosťou MEDATRON.

Je nutné meniť kryt batérií s každou 4. batériou?

Áno. Je to opäť nutné pre zachovanie vodotesnosti systému. Kryt batérie taktiež nemusíte objednávať zvlášť, pretože je súčasťou servisnej sady.

Môžem použiť staré adaptéry z H-TRONplus V100?

Nie, použitie starých adaptérov z inzulínovej pumpy H-TRONplus V100 nie je možné, pretože sa jedná o iný typ závitu.

Koľko bazálnych profilov si môžem na pumpe nastaviť?

Inzulínová pumpa Accu-Chek®Spirit umožňuje používať až 5 rôznych bazálnych profilov. Táto ponuka uspokojí iste i najnáročnejších užívateľov.

Aký jazyk používa inzulínová pumpa ACCU-CHEK®Spirit?

Inzulínová pumpa má prehľadné dobre čitateľné menu v českom jazyku. Pumpa ponúka k dispozícii ďalších 12 svetových jazykov. Odolný displej je možné podsvietiť a dokonca aj otočiť zobrazenie o 180°, čo ocenia najmä ľaváci. Pozor, v tomto prípade sa otočia aj funkcie tlačidiel HORE a DOLE. Funkcie tlačidiel MENU a POTVRDENIA sa nemenia.

Je možné použiť predplnené cartridge v inzulínovej pumpe Accu-Chek® Spirit?

Nie. Do inzulínové pumpy ACCU-CHEK® Spirit sa používajú plastové zásobníky, ktoré je nutné plniť inzulínom. Postup plnenia a typ zásobníku je rovnaký ako v prípade inzulínovej pumpy H-TRONplus V100. Pokiaľ Vám teda zostali doma zásobníky z H-TRONplus V100 a prechádzate na inzulínovú pumpu Accu-Chek®Spirit, môžete ich ešte určite využiť.