FUSSPUNKT – – – – – – – – – – – – – > FAQ

Ako sa mám starať o suchú kožu na nohách?
Naše nohy si právom zaslúžia našu plnú pozornosť. Noha je tvorená 52 kosťami. 72000 nervových dráh, ktoré sú rozhodujúce pre náš cit na chodidle nohy.
Z toho dôvodu intenzívna starostlivosť nielenže robí veľmi suché nohy jemnými a opäť pružnými, ale aj podporuje pocit zdravia v celom tele.
Častá chôdza v tesných topánkach si vyberá svoju každodennú daň.
Tlak a trenie skoro vytvoria kurie oká, praskliny a otlaky.
Ak sa faktory prirodzeného zadržiavania vlhkosti kože znižujú a množstvo vlhkosti je zredukované, nohy sa stávajú suché, drsné a šupinovité.
Najmä ľudia, ktorí trpia na cukrovku a neurodermatitídu majú často suché a popraskané nohy.
Jednoduché pridanie vlhkosti do suchej kože nie je dostatočné. Vlhkosť musí byť v koži zadržiavaná dlhodobo.
A to je dôvod prečo Fusspunkt krémy na nohy s lipoproteínmi sú ideálne pre starostlivosť o suchú kožu. Obsahujú 10% urei, čo zvyšuje vlhkosť kože a uchováva ju natrvalo.
Ďalšie použitie Fusspunkt – zázraku na praskliny – pomáha proti popraskanej koži a prasklinám. Obsahuje 15% urei a olej z púpalky dvojročnej.

Ktoré výrobky starostlivosti o nohy mi pomôžu v starostlivosti o moje diabetické nohy?
Diabetes mellitus je najbežnejšie metabolické ochorenie, postihujúce takmer 5 mil. ľudí v Nemecku a 350tisíc ľudí na Slovensku.
84% diabetikov trpia veľmi suchou kožou s otlakmi, modrinami a trhlinami. Koža je citlivá až precitlivená a veľmi náchylná na poškodenie.
Poškodenie kože prebieha často nepozorovateľne kvôli poškodeniu nervov a zníženému prietoku krvi v nohách. Bakteriálna a plesňová infekcia sa potom môže ľahko objaviť.
Preto sa musí predchádzať aj najmenším zraneniam, lebo by to viedlo k trvalým komplikáciám.
produkty FUSSPUNKT sú obzvlášť vhodné pre diabetikov:
• Fusspunkt – zázrak na praskliny: intenzívna starostlivosť pre veľmi mozoľnatú, popraskanú kožu. Komplex starostlivosti o kožu so obsahom 15% močoviny a púpalky dvojročnej.
• Fusspunkt krém na nohy s lipoproteínmi: zvlhčujúca starostlivosť o suchú kožu s 10% obsahom močoviny.
• Fusspunkt prírodná energia na nohy: prírodná energia pre unavené a podráždené nohy.
• Fusspunkt nechtový olej: na ošetrenie nechtov a predchádzanie plesňovým infekciám na nechtoch.
• Pravidelná starostlivosť s FS ošetrujúcimi výrobkami nielenže robí vaše nohy jemné a hladké, ale tiež predchádza možným poraneniam pretože zosilňuje prirodzenú bariéru a poskytuje vhodnú prevenciu pred infekciami.

Ako funguje UREA v koží nôh?
Urea má výrazné vlastnosti zadržiavať vlhkosť (hygroskopické). Po prvej aplikácií prenikne do buniek pokožky v tvrdej koži, čo zvyšuje zadržiavanie vody v bunkách.
Urea má priamy ochranný účinok proti vplyvom, ktoré vysušujú pokožku (umývanie)
Okrem toho sa s pravidelným používaním zlepšuje schopnosť epidermálnej bariéry regenerovať sa.
Látka keratín sa v bunkách stvrdnutej kože rozpúšťa a väzba medzi stvrdnutými bunkami sa stráca. Toto spôsobuje, že zrohovatené vrstvy kože sa odlupujú z povrchu.
Vďaka antibakteriálnemu účinku urei nie je nutné používať konzervačné látky, keď sú používané krémy obsahujúce ureu.
Urea ovplyvňuje reguláciu bunkového cyklu tak, že vytvára tlmiaci účinok.
To je dôvod, prečo krémy obsahujúce ureu sú predovšetkým účinné na ošetrovanie kože, ktorá je náchylná na nadmerné rohovatenie.

Ako dosiahnem silné, zdravé a pekné vyzerajúce nechty?
Keď sa staráte o nechty, je dôležité pozorne zatlačiť nechtovú kožičku. Strihajte nechty iba rovno, nikdy nie hlboko do nechtových okrajov. Opatrne pilníkujte nechty. Používajte Fusspunkt nechtový olej na starostlivosť o vaše nechty a ako prevenciou pred plesňovou infekciou na nechtoch. Fusspunkt nechtový olej obsahuje viaczložkový komplex starostlivosti tvorený zo zmesi vysoko účinných látok ako panthenol, bisabolol a oleja zo pšeničných klíčkov. Mykóze nôh možno predísť aj preto, lebo obsahuje clotrimazol.
Obzvlášť drsné a štiepajúce sa nechty sú obnovené výživnými zložkami, takže vyzerajú upravené a lesklé.
Fusspunkt nechtový olej je veľmi vhodný pre intenzívnu starostlivosť po manikúre a pedikúre. Účinné predchádza zápalom pokožky v dolnej časti nechtov.
Použitie: Aplikujte Fusspunkt nechtový olej raz až dvakrát do dňa a rozotrite až kým olej nevsiakne do pokožky.

Čo môžem robiť s prasklinami na nohách?
Fusspunkt – zázrak na praskliny obsahuje účinnú väzbu zvlhčujúcej urei (15%), oleja púpalky dvojročnej, upokojujúcu aktívnu zložku bisabololu z harmančeka a vitamín panthenol, ktorý vyživuje kožu. S pokračujúcim používaním prípravku Fusspunkt – zázrak na praskliny, je pokožka opäť hladká a jemná a má účinnú ochranu proti vonkajším vplyvom.
Použitie: Fusspunkt – zázrak na praskliny opatrne vmasírujte do pokožky nôh na rany raz až dvakrát za deň. Už po prvom použití sa objaví vytúžený vzhľad pokožky. Odporúčame pokračovať v nanášaní Fusspunkt zvlhčujúcim krémom s lipoproteínmi.

Čo pomôže unaveným nohám?
Fusspunkt energia pre nohy z prírody dáva prírodnú energiu unaveným a podráždeným nohám.
Fusspunkt energia pre nohy z prírody posilňuje pevnosť a pružnosť pokožky nôh.
Fusspunkt energia pre nohy obsahuje testované antiseptikum (dezinfekčný prostriedok) na predchádzanie mykózy nôh a proti svrbeniu medzi prstami na nohách.
Množstvo potu z nôh je neutralizované a stabilizované.
Napäté nohy sú rozmaznávané gáforom, prostriedkom na povzbudenie, osviežujúcim mentolom a prírodným éterickým olejom.
Prírodný tuk, ako je lanolín, poskytuje nevyhnutnú starostlivosť.
Pokožka na vašich nohách sa stáva hebkejšou a pružnejšou.
Použitie: Starostlivo nanášajte Fusspunkt energia pre nohy raz až dvakrát za deň na nohy (päta, chodidlo a medzi prsty).


Naše heslo je: „Zdravá a dobrá starostlivosť o nohy neprichádza náhodne“.